Logo

Shelby GT 2019 - prezentacja rasowego muscle cara

Shelby GT w wersji 2019 ujrzał oficjalnie światło dzienne. Maszyna na bazie Mustanga GT otrzymała ostrzejszy bodykit oraz podrasowany napęd. Shelby wykorzystało zmodyfikowany grill, wybrzuszoną maskę, dodatkowe spojlery w przednim zderzaku oraz na tylnej klapie i szersze progi.
Efekt wizualny poprawiają także spore 20-calowe felgi. Jak przystało na tę markę nie mogło zabraknąć klasycznych sportowych pasów biegnących przez nadwozie. Co ciekawe bardzo skromne zmiany wprowadzono w kabinie prezentowanego modelu. Nowości skupiły się na plakietce z numerem oraz nowych dywanikach. W ofercie pojawi się specjalny pakiet skórzanego wykończenia. Najważniejsze są jednak zmiany mechaniczne. Inżynierowie wykorzystali zmodyfikowane zawieszenie oraz sportowy układ wydechowy.

Shelby GT Shelby GT

Nie podano szczegółów na temat specyfikacji, ale nieoficjalnie mówi się o mocy około 480 KM z 5-litrowego silnika V8. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano pakiet Ford Performance zwiększający moc do przeszło 700 KM. Silnik będzie sparowany z sześciobiegowym manualem bądź automatem o 10 przełożeniach.

Shelby GT Shelby GT

Shelby GT startuje z cenami od pułapu 61 345 dolarów. Za dodatkowe 5 000 dolarów można zamówić wersję GT-H, w której zastosowano bardziej sportowe zawieszenie oraz nadwozie czarno-złote bądź biało-złote. Ta wersja została zaprezentowana na fotografiach oraz filmie.

Shelby GT Shelby GT

2018-08-21 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Shelby GT 2019 - prezentacja rasowego muscle cara

Podobne artykuły i galerie