Logo

Skoda Octavia RS - sportowy model dla rodzin

Skoda Octavia od początku swojego istnienia jest oferowana w sportowej wersji RS. Nie inaczej będzie z najnowsza generacja, która niedawno została zaprezentowana. Octavia w nowej sportowej wersji nie zaskakuje niczym, co oznacza że dostaniemy solidny rodzinny model ze sportowym zacięciem.

Najbardziej kontrowersyjne w nowym modelu są dzielone światła. Pod maską zagości zaś 230-konny silnik o pojemności 2-litrów. Osiągi na poziomie 6,7s do setki czy 250 km/h prędkości maksymalnej powinny zadowolić klientów. Silnik może współpracować ze skrzynią manualną bądź przekładnią DSG. Miłośnicy diesla sięgną po jednostkę o mocy 184KM i momencie 380Nm. Tutaj przyspieszenie do setki wyniesie 7,9s a prędkość maksymalna 232 km/h.

Skoda Octavia RS Skoda Octavia RS

Kokpit nie zmieni się zbytnio względem podstawowego modelu. Pojawią się takie akcenty, jak nakładki na pedały, logo RS czy przeszycia na tapicerce. Dodatkowo pojawi się unowocześniony system multimedialny z obsługą Apple CarPlay i Android Aut. Octavia RS będzie solidną konstrukcją dla osób lubiących czasem mocniej nacisnąć na gaz.

Skoda Octavia RS Skoda Octavia RS

2016-12-24 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Skoda Octavia RS - sportowy model dla rodzin

Podobne artykuły i galerie