Logo

Skoda Octavia RS - w nowej generacji zagości hybryda plug-in

Od pewnego czasu pojawiały się doniesienia jakoby nowa Skoda Octavia RS miała się stać hybrydą. Czeski producent postanowił potwierdzić te plotki i oficjalnie zapowiedział, że sportowe wcielenie Octavii będzie napędzane układem hybrydowym, a model zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie.
Implementowanie hybryd do sportowych modeli ma spory potencjał, ale niestety w Octavii nie zostanie on wykorzystany. Auto otrzyma bowiem skromny silnik benzynowy 1,4 TSI wspomagany przez jednostkę elektryczną. To rozwiązanie znamy między innymi z Volkswagena Passata GTE oraz Skody Superb iV.

Skoda Octavia RS Skoda Octavia RS

Napęd dostarczy moc 245 KM i moment obrotowy 400 Nm. Parametry wyglądają podobnie do poprzedniczki, ale osiągi będą gorsze. Nowa Skoda Octavia RS przez zastosowanie ciężkich baterii utyje, a co za tym idzie przyspieszenie do setki zajmie około 7 s. Układ wykorzystuje baterie o pojemności 13 kWh. Można je ładować z gniazdka domowego i pozwalają na pokonanie 55 km na samym prądzie.  Ze sportowego auta dałoby się wycisnąć nieco więcej.

Skoda Octavia RS Skoda Octavia RS

Producent zdaje sobie sprawę, że napęd hybrydowy może nie wszystkim przypaść do gustu dlatego pozostawi w ofercie konwencjonalne silniki. Pod maskę ma trafić także dwulitrowy benzyniak o mocy 245 KM oraz diesel o mocy 200 KM. Wygląda więc na to, że wszyscy powinni być zadowoleni.

Skoda Octavia RS

2020-01-27 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Skoda Octavia RS - w nowej generacji zagości hybryda plug-in

Podobne artykuły i galerie