Logo

Skoda Octavia - nowa generacja znacznie nowocześniejsza

Skoda Octavia doczekała się nowej generacji, która nieco urosła i otrzymała znacznie więcej nowoczesnych technologii. Auto może się pochwalić nowym designem tworzącym bardziej dynamiczną całość.
Najnowsza Octavia jest o 22 mm dłuższa w wersji kombi oraz o 19 mm dłuższa w nadwoziu liftback. W obu przypadkach czeski model poszerzył się o 15 mm. Nie zmienił się rozstaw osi względem poprzednika i wynosi 2686 mm. Zwiększyła się za to pojemność bagażnika, która wzrosła do 600 litrów i 640 litrów w kombi.

Skoda Octavia Skoda Octavia

Czeski model będzie cieszył klientów bogatym wyposażeniem. Producent przewidział ogrzewane i wentylowane fotele kierowcy oraz pasażera. Topowe modele będą oferowały między innymi trzy-strefową klimatyzację, a na pokładzie znalazł się HUD oraz dwa ekrany 10-calowe.

Skoda Octavia Skoda Octavia

Producent zastosował reflektory Matrix LED po raz pierwszy w tym modelu. Wyposażenie ma obejmować także masę systemów bezpieczeństwa. Volkswagen zapowiadał podcięcie nieco skrzydeł czeskiej marce i pierwszym owocem będzie wycofanie z oferty Octavii Laurin&Klement.

Skoda Octavia w podstawowych odsłonach ma być napędzana trzycylindrowym litrowym silnikiem o mocy 110 KM. Wyżej w ofercie uplasuje się 1,5-litrowa jednostka o mocy 150 KM. Silniki sparowano z 48-woltową instalacją czyniąc z nich miękkie hybrydy. Osoby liczące na nieco więcej wykorzystają dwulitrowe TSI o mocy 190 KM. Silniki można sparować z siedmiobiegową skrzynią DSG oraz z przekładnią manualną. Dla miłośników diesli przygotowano dwa silniki dwulitrowe o mocy 115 i 200 KM.

Skoda Octavia Skoda Octavia

W ofercie Octavii pojawi się w końcu hybryda plug-in bazująca na silniku 1.4 i będzie oferować moc 204 i 245 KM. Napęd pochodzi z najnowszego Golfa. Skoda Octavia w opcji wykorzysta adaptacyjne amortyzatory. Czeski model ma się także cechować sporą ilością praktycznych rozwiązań.

Skoda Octavia Skoda Octavia
Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia

2019-11-14 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Skoda Octavia - nowa generacja znacznie nowocześniejsza

Podobne artykuły i galerie