Logo

Tesla Model Y - elektryczny crossover wyjechał z cienia

Tesla Model Y uzupełnia ofertę amerykańskiej marki. Zgodnie z zapowiedziami Elon Musk przedstawił nowego elektrycznego crossovera, który ma powalczyć o klientów.
Auto będzie dostępne w bazowej wersji za cenę 39 000 dolarów dopiero wiosną 2021 roku. Wcześniej na rynek trafią trzy bogatsze wersje, które będą dostępne już jesienią 2020 roku. I tak klienci sięgną po Teslę Model Y Long Range. Auto ma oferować zasięg 482 km i przyspieszenie do setki w czasie 5,5 s. A to za kwotę 47 000 dolarów.

Tesla Model Y Tesla Model Y

W środku oferty znajdzie się Tesla Model Y Dual Motor AWD. Ta wersja straci nieznacznie na zasięgu, ale poprawi przyspieszenie do 4,8 s. Cena wzrośnie do 51 000 dolarów. Tesla Model Y Performance pochwali się zasięgiem 450 km i będzie przyspieszać do setki w czasie 3,5 s. Za tę wersję trzeba będzie zapłacić 60 000 euro.

Tesla Model Y Tesla Model Y

Jeżeli chodzi o stylistykę to nie mamy do czynienia z niespodziankami. I tak design przodu zapożyczono od Modelu 3. Z tyłu zaś znajdziemy podobieństwa do większego Modelu X. We wnętrzu panuje charakterystyczny minimalistyczny design. Wkrótce powinniśmy poznać kolejne szczegóły na temat auta. Producent ma wielkie nadzieje związane z crossoverem. Firma zakłada, że sprzeda więcej sztuk Modelu Y niż łącznie Modelu 3 i S.

Tesla Model Y Tesla Model Y

2019-03-18 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Tesla Model Y - elektryczny crossover wyjechał z cienia

Podobne artykuły i galerie