Logo

Tesla Model Y - producent przyspieszył premierę crossovera

Tesla Model Y może się okazać przełomowym modelem dla amerykańskiej marki. Nie chodzi tu jednak o zaskakujące technologie, ale o przełamanie pewnej niechlubnej tradycji. Wygląda bowiem na to, że crossover nie tylko nie zaliczy opóźnienia, ale też trafi do klientów znacznie szybciej niż przewidywano.
Tesla pokazała światu Model Y w marcu 2019 roku i wtedy zapowiadała premierę rynkową na jesień 2020 roku. Wygląda jednak na to, że auto zostało przygotowane szybciej i debiut nastąpi znacznie wcześniej. Producent poinformował, że produkcja ruszyła pełną parą, a pierwsze egzemplarze mogą trafić do klientów już przed końcem pierwszego kwartału roku. To naprawdę spore zaskoczenie.

Tesla Model Y Tesla Model Y

Co ciekawe poinformowano o mianie specyfikacji w wersji AWD. Według pierwszych informacji zasięg elektrycznego crossovera wynosił około 450 km,. To się teraz zmieniło i Model Y ma pokonać na jednym ładowaniu ok 500 km. Wygląda na to, że podczas prac rozwojowych udało się zoptymalizować zużycie energii. Warto jednak zaznaczyć, że zmiany w planie produkcyjnym dotyczą rynku amerykańskiego. Na europejskiej stronie marki nadal podaje się termin startu produkcji na 2021 rok.

Tesla Model Y Tesla Model Y
Tesla Model Y

2020-02-02 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Tesla Model Y - producent przyspieszył premierę crossovera

Podobne artykuły i galerie