Logo

Tesla Roadster - druga generacja modelu niespodziewanie zaprezentowana

Tesla niespodziewanie zaprezentowała drugą generację swojego sportowego modelu. Tesla Roadster posiada piękne nadwozie z jedną parą drzwi oraz panelem dachowym zmieniającym roadstera w coupe. Co prawda w tyle kokpitu pojawiła się kanapa, ale jest ona bardzo mała i raczej mało kto siądzie na niej wygodnie.

Tesla Roadster ma być najszybszym autem sportowym jakie kiedykolwiek wyprodukowała firma produkująca tylko samochody elektryczne. Nowy Roadster przyspiesza do prędkości 96 km/h w czasie zaledwie 1,9 s. Do prędkości 160 km/h przyspieszymy w 4,2 s, a prędkość maksymalna ma wynieść około 400 km/h. Całkiem nieźle wypada też sprint na ćwierć mili wynoszący zaledwie 8,9 s. Na pokładzie znajdzie się zestaw baterii o pojemności 200 kWh. Co ważne zasięg sportowca wyniesie niemal 1000 km.

Tesla Roadster Tesla Roadster

Sportowy model marki będzie posiadał wszystkie najnowsze systemy i technologie stosowane przez firmę. Ceny Roadstera mają wystartować od pułapu 200 000 dolarów. Osoby składające zamówienia muszą się liczyć z zaliczką w wysokości 50 000 dolarów.

Tesla Roadster Tesla Roadster
Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster

2017-11-18 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Tesla Roadster - druga generacja modelu niespodziewanie zaprezentowana

Podobne artykuły i galerie