Logo

Volvo XC40 początkiem kompaktowej ofensywy

Volvo XC40 jest prawdziwym hitem sprzedaży. Popyt przerósł oczekiwania producenta, który musiał zwiększyć produkcję. Co więcej marka zweryfikowała swoje plany na najbliższą przyszłość.
Producent zdradził, że w związku z popularnością crossovera postanowił postawić na większa ilość kompaktowych modeli. Jednym z pierwszych takich aut będzie nowa generacja V40, która powstanie na platformie Compact Modular Architecture. Na tej platformie został zbudowany najnowszy crossover marki, a korzystają z niej także firmy Geely i Lynk & Co.

Volvo XC40 Volvo XC40

W niedługim czasie do oferty marki ma trafić kilka kompaktowych samochodów. Możemy być pewni, że część z nich to będą popularne crossovery. Wygląda też na to, że seria 40 obejmie nie tylko hatchbacka, ale także sedana S40 i kombi. Wszystkie nowe modele zgodnie z wdrażanym w życie planem będą dostępne także w wersji elektrycznej.

Volvo XC40 Volvo XC40

Póki co nie zdradzono w jakim terminie ruszą prace nad następcą V40. Wygląda jednak na to, że nie będziemy musieli czekać długo bowiem model ten jest dostępny w sprzedaży od 2012 roku i już odstaje od pozostałej oferty marki. Czekamy z niecierpliwością na zapowiedzi nowych pojazdów.

Volvo XC40 Volvo XC40

2018-05-28 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Volvo XC40 początkiem kompaktowej ofensywy

Podobne artykuły i galerie