Logo

Wyniki GP Australii - ogromny pech Roberta Kubicy. Wygrywa Jenson Button

Robert Kubica może mówić o niezwykłym pechu w GP Australii. Po raz kolejny, nie będzie mógł wywieźć z Melbourne miłych wspomnień.

Jenson Button wygrywa GP Australii w Melbourne Jenson Button wygrywa GP Australii w Melbourne

Kubica mając szanse nawet na odniesienie zwycięstwa w wyścigu na trzy okrążenia przed metą, podczas próby wyprzedzania Vettela doszło do kolizji między bolidami. W efekcie obaj stracili pewne miejsca na podium.

Wyścig wygrał Jenson Button z teamu Brawn GP. Drugie miejsce zajął kolega z jego zespołu Rubens Barrichello.

Jenson Button wygrywa GP Australii w Melbourne

Na ostatnim stopniu podium stanął Jarno Trulli z Toyoty - to ogromny sukces zważywszy, że startował z końca stawki. Nie cieszył sie jednak zbyt długo z trzeciego miejsca - po wyścigu został ukarany przez sędziów za wyprzedzanie podczas neutralizacji. W efekcie, skorzystał na tym obrońca tytułu mistrza świata Lewis Hamiltonon. Toyota zapowiedziała odwołanie sie od decyzji sędziów.

Obaj kierowcy teamu Ferrari musieli wycofać się z rywalizacji podczas wyścigu z uwagi na problemy techniczne z bolidami.Pierwszy wyścig sezonu potwierdził znakomitą dyspozycję teamu Brawn  GP. Bardzo ciekawi jesteśmy, jakie jest obecnie samopoczucie decydentów Hondy, którzy zdecydowali się wycofać z Formuły 1 - w efekcie czego powstał team Brawn GP. Najprawdopodobniej to właśnie oni otwieraliby dzisiaj szampana. Pamiętajmy, że bolid Brawn GP z dużej mierze bazuje na pracy wykonanej przez team Hondy pod koniec zeszłego sezonu.Cóż, żegnamy GP Australii w minorowych nastrojach. Pozostaje nam jeszcze podać wyniki Grand Prix i... czekać na kolejny wyścig.Wyniki GP Australii w Melbourne: 1. Button - Brawn GP
 2. Barrichello - Brawn GP
 3. Trulli - Toyota  - nałożona kara 25 sekund
 4. Hamilton - McLaren-Mercedes
 5. Glock - Toyota
 6. Alonso - Renault
 7. Rosberg - Willams-Toyota
 8. Buemi - Torro Rosso-Ferrari
 9. Bourdais - Torro Rosso-Ferrari
10. Sutil - Force India
11. Heidfeld - BMW Sauber
12. Fisichella - Force India
13. Webber - Red Bull
14. Vettel - Red Bull
15. Kubica - BWM Sauber
16. Raikkonen - Ferrari


2009-03-29 - Rafał Bednarz

0

Komentarze do:
Wyniki GP Australii - ogromny pech Roberta Kubicy. Wygrywa Jenson Button

Podobne artykuły i galerie