Logo

Rajd Dakar: Rafał Sonik blisko historycznego triumfu!

Rafał Sonik jest już tylko o krok od upragnionego zwycięstwa w tegorocznym Rajdzie Dakar. Polak na przedostatnim, dwunastym etapie zawodów uzyskał czwarty czas, ale pozostał liderem klasyfikacji łącznej.

Quad Rafał Sonik

Nasz rodak w „generalce” ma bardzo bezpieczną przewagę nad drugim – Argentyńczykiem Gonzalezem Feriolim. Krakowianin swojego najgroźniejszego konkurenta wyprzedza przed finałowym oesem o ponad 2 godziny i 52 minuty. Wszystko wskazuje więc na to, że biało-czerwony do mety w Buenos Aires dojedzie jako triumfator w kategorii quadów.

Rajd Dakar

Najlepszy na piątkowym odcinku z Termas Rio Hondo do Rosario był jeżdżący na Yamasze. Christophe Leclerc. Tuż za Francuzem uplasowali się Sanabria Galeano oraz Nosiglie.

Wśród motocyklistów na piątkowym etapie równych nie miał sobie zawodnik KTM-a, Australijczyk Toby Price, który pokonał pędzących na Hondach Barredę i Goncalvesa. Na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej utrzymał się Hiszpan Marc Coma, a jedyny z Polaków – Jakub Przygoński zajmuje aktualnie 18. pozycję.Klasyfikacja generalna po 12. etapach Rajdu Dakar 2015 (quady):
1. Sonik (Polska) Yamaha 56:05,18
2. Gonzalez Ferioli (Argentyna) Yamaha +2:52,17
3. Nosiglia (Boliwia) Honda +3:41,29


2015-01-17 - M. Mikołajczyk

0

Komentarze do:
Rajd Dakar: Rafał Sonik blisko historycznego triumfu!

Podobne artykuły i galerie