Logo

Rajd Dakar: Rafał Sonik stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej

Poniedziałek nie był udanym dniem dla Rafała Sonika. Polakowi podczas jazdy "nawaliła" elektronika w quadzie, ale mimo problemów dojechał do mety, choć tym razem zajął dopiero ósme miejsce na ósmym etapie Rajdu Dakar. Biało-czerwony wyraźnie przegrał na odcinku z Uyuni do Iquique z Ignacio Casale, tracąc tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Rafał Sonik Rajd Dakar

Zawodnicy rywalizowali w poniedziałek w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, w strugach ulewnego deszczu. W takiej pogodzie najlepiej spisał się Argentyńczyk Jeremias Gonzalez Fenoli.

Rajd Dakar

Wśród motocyklistów najszybszy czas uzyskał Chilijczyk Quantanilla, a nowym liderem rywalizacji został Hiszpan Marc Coma. Na niezłym 19. miejscu etap ukończył Jakub Przygoński, który do zwycięzcy stracił ponad 16 minut. Z Rajdu Dakar z powodu awarii swojego sprzętu wycofał się Jakub Piątek, a ze ścisłej czołówki wypadł doskonale spisujący się do tej pory Joan Barreda.

12 stycznia był dniem przerwy dla kierowców samochodów i ciężarówek.Klasyfikacja generalna po 8. etapach Rajdu Dakar (quady):
1. Casale Yamaha 36:06,14
2. Sonik Yamaha +06,49
3. Lafuente Yamaha +49,11


2015-01-13 - M. Mikołajczyk

0

Komentarze do:
Rajd Dakar: Rafał Sonik stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej

Podobne artykuły i galerie