Logo

Race of Champions 2010 - Albuquerque zdeklasował mistrzów świata

Filipe Alubquerque debiutujący w Race of Champions świętował wczoraj zwycięstwo w indywidualnym finale na Esprit Arena w Dusseldorfie. W finałowej rozgrywce, Portugalczyk pokonał rajdowego mistrza świata, Sebastiena Loeba.

Race of Champions 2010 Race of Champions 2010

Albuquerque zdobył w tym sezonie dla Audi mistrzostwo we włoskiej serii GT3. W półfinale Portugalczyk pokonał mistrza świata F1, Sebastiana Vettela.

Race of Champions 2010 Race of Champions 2010

- Dziś był mój dzień! – cieszył się Albuquerque. Kierowca zakwalifikował się do Race of Champions z południowoeuropejskich kwalifikacji. – Wszystko wychodziło bardzo dobrze i nie popełniłem błędów. Od samego początku musiałem rywalizować z niezwykle dobrymi kierowcami. Musiałem dwukrotnie pokonać Sebastiana Vettela, a w finale, łał, Sebastien (Loeb – przyp. red.) był naprawdę świetny.

Loeb wyeliminował w ćwierćfinale Toma Kristensena, a następnie zrewanżował się byłemu mistrzowi WTCC, Andy’emu Priaulxowi za  porażkę w Pucharze Narodów. W finale Francuz zwyciężył w drugim biegu o 0,02 sekundy. W ostatnim biegu przy użyciu buggy ROC musiał jednak uznać wyższość Albuquerque.

Race of Champions 2010 Race of Champions 2010


- To była świetna walka, ale Filipe był bardzo mocny - przyznał Sebastien Loeb. - Pojechałem kilka dobrych wyścigów i dostałem się do finału po interesujących pojedynkach. Dałem z siebie wszystko. Dziś rano nie czułem się zbyt pewny siebie po tym, co się stało wczoraj w Pucharze Narodów, gdy pokonał mnie Andy Priaulx. Jednak dziś było dużo lepiej.Niedzielne zmagania zapoczątkowała kraksa Heikkiego Kovalainena, podczas pojedynku z Loebem. Fin wskutek defektu zawieszenia, zaparkował Audi R8 LMS na bandzie. W wypadku została poszkodowana narzeczona kierowcy Lotus F1 Team, Catherine Hyde. Partnerka Kovalainena została przewieziona do szpitala, a Heikki zrezygnował z dalszego udziału w zawodach.


2010-11-28 - M. Zabolski

Podobne artykuły i galerie